poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Jaka wysokość szafki RTV? Dlaczego szafka RTV to dobre rozwiązanie?

photo 1631510390389 c1e4fb20ff31cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4OXx8aG9tZSUyMGZ1cm5pdHVyZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5ODY4ixlibrb 4.0.3q80w1080

Podczas aranżacji pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję salonu, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór szafki pod telewizor. Szafka RTV to bardzo ważne wyposażenie salonu, które stanowi idealną formę dopełnienia tego miejsca. Czym się kierować podczas wyboru szafki RTV i jaką optymalną wysokość powinna ona mieć.

Wysokość szafki RTV – o czym należy pamiętać?

Często podczas wyboru szafki pod telewizor kierujemy się wyłącznie jej wyglądem i tym, czy będzie pasowała do reszty mebli i dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Oczywiście odpowiednie dopasowanie mebla jest bardzo ważne, jednak warto pamiętać o jeszcze jednej kwestii, którą jest wysokość. Od tego, jak wysoka będzie szafka, zależy w dużej mierze wygoda podczas oglądania telewizji.

Co więcej, złe wymiary mogą negatywnie wpłynąć na aranżację całego wnętrza. Szacuje się, że najlepsza wysokość szafki pod telewizor to około 60 cm. Ekran powinien znaleźć się na wysokości wzroku osób oglądających telewizję, a więc na ostateczną wysokość szafki wpływa także to, jak wysoka jest kanapa.

Wygląd oraz model szafki – czym się kierować podczas zakupu?

Prawidłowo dopasowane meble pod telewizor to dużo komfort dla użytkowników. Podczas urządzenia salonu trzeba również wziąć pod uwagę wygląd szafki. Meble dedykowane pod telewizor muszą być także dopasowane pod względem szerokości, na co wpływa wielkość telewizora.

Obecnie bardzo popularna oraz chętnie wybierana jest szafka RTV dąb. Zarówno kolor, jak i wygląd takiego mebla można dopasować do większości aranżacji. Ponadto ten mebel wpasuje się w każdy styl, dzięki czemu wybór jest bardzo prosty.

Oznacza to, że w momencie, gdy chcemy kupić wyłącznie meble pod telewizor nie trzeba wymieniać pozostałego wyposażenia salonu. Meble w kolorze dębu pasują do innych dekoracji, które są w pomieszczeniu, więc mamy tutaj bardzo dużo możliwości, jeżeli chodzi o wystrój salonu.

Szafka RTV zamiast komody

Wiele osób ustawia telewizor na komodzie, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Niestety, pomimo że taka metoda jest wciąż popularna nie warto jej wykorzystywać. Najlepszym sposobem, który poprawi wygląd salonu i wpłynie na większą wygodę podczas oglądania telewizji jest szafka RTV.

Jest wysokość oraz często nietuzinkowy wygląd sprawiają, że pomieszczenie będzie prezentowało się znacznie lepiej. Poza tym ustawianie telewizora na szafce RTV jest dużo bezpieczniejsze, zwłaszcza gdy w domu mieszkają małe dzieci.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Meble tapicerowane w nowoczesnych wnętrzach.

1 listopada 2021

Meble tapicerowane to element, który pasuje do każdego wnętrza i wystroju. Na rynku dostępna jest szeroka oferta tego typu mebli. Dzięki różnorodności form, stylów, rozmiarów, można z łatwością wybrać coś…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady