sobota, 22 czerwca 2024r.

Jaki zapach odstrasza komary? W jaki sposób chronić dzieci przed komarami?

Jaki zapach odstrasza komary? W jaki sposób chronić dzieci przed komarami?

Odpoczynek na świeżym powietrzu często kojarzy nam się z miło spędzonym czasem. Może się jednak zdarzyć, że chwile relaksu nie będą tak przyjemne jakby się mogło wydawać. Jednym z najczęstszych problemów, jakie nam towarzyszą to obecność komarów. Aby się ich pozbyć, warto wiedzieć, jakich zapachów nie lubią komary oraz dlaczego, w jaki sposób stosować określone środki na te owady?

Jakich zapachów nie lubią komary?

Komar to owad, który żywi się ludzką krwią, jednak istnieje wiele sposobów na to, żeby nie dopuścić ich do naszej skóry. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór preparatów, które możemy kupić w sklepach. Oprócz tego istnieje także mnóstwo innych środków mających za zadanie odstraszyć komary.

Jednym z zapachów, których nie lubią komary, jest woń czosnku oraz cebuli. Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne, ale niestety zapach będziemy czuli również w mieszkaniu. Poza tym owady te unikają też zapachu cytryny, olejków eterycznych.

Wszystkie wyżej wymienione sposoby mają bardzo korzystny wpływ, jeżeli chodzi o pozbycie się komarów. Jednak pomimo tak wielu zalet nie zawsze możemy korzystać z takich sposobów np. w przypadku dzieci. W takiej sytuacji najlepiej jest kupić specjalny płyn na komary dla dzieci.

Inne domowe sposoby na komary

Stosowanie domowych sposobów na odstraszanie komarów jest idealnym rozwiązaniem w momencie, kiedy wokół naszego domu jest ich bardzo dużo. Jeśli nie chcemy, aby w mieszkaniu unosił się zapach czosnku lub cebuli możemy kupić rośliny, które równie dobrze odstraszają komary. Do takich roślin zaliczamy m.in. mięte, kocimiętkę, koper włoski czy lawendę.

Jeżeli tylko mamy miejsce na dodatkowe rośliny koniecznie powinniśmy je posadzić. Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy wybieramy się w inne miejsce, niż nasz ogród. Wtedy warto mieć ze sobą środki odstraszające komary, chyba że zdecydujemy się na użycie olejku eterycznego, który jest idealny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dlaczego należy unikać komarów?

Ugryzienia komarów to popularny problem w sezonie letnim. Poza samym ugryzieniem komary przenoszą również choroby, co niekiedy może okazać się bardzo groźne. Oczywiście nie każde ugryzienie owada jest obarczone ryzykiem przeniesienia choroby.

Aby ten problem nas nie dotyczył, warto wybrać środki, które skutecznie odstraszają komary. Dzięki temu będziemy mogli bez przeszkód korzystać ze świeżego powietrza, a ryzyko przeniesienia ewentualnej choroby będzie mało prawdopodobne.

Może spodobać Ci się również:

photo 1580281657527 47f249e8f4dfcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NXx8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDQ1NTcixlibrb 4.0.3q80w1080

Co ile szczepienie psa na choroby zakaźne powino być wykonywane?

1 października 2023

Niektóre choroby zwierząt mogą skończyć się przedwczesną śmiercią. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by pupil nigdy ich nie złapał. Możemy to zrobić, wykonując regularne szczepienia, które zwiększą odporność czworonoga. Jak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady