czwartek, 29 lutego 2024r.

Korony cyrkonowe – na ile lat? Co warto wiedzieć o koronach cyrkonowych?

photo 1517677129300 07b130802f46cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3MHx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Uzupełnienie protetyczne to często jedyny i skuteczny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu. Stomatologia oferuje naprawdę wiele możliwości, jeżeli chodzi o leczenie protetyczne, a więc można dopasować tu konkretny sposób leczenia w zależności od stanu stałego uzębienia, ale również możliwości finansowych pacjenta. Jedną z metod są korony cyrkonowe, które dają spektakularne efekty. Sprawdź, jak długo może wytrzymać taka korona, dla kogo jest skierowana i ile kosztuje?

Jak długo wytrzyma korona cyrkonowa?

Korona cyrkonowa jest uzupełnieniem protetycznym, które może wytrzymać wiele lat. Średnio szacuje się, że korony cyrkonowe wytrzymują od 6 lat do 10 lat, jednak okres ten może znacznie się wydłużyć nawet do 20 lat. To, jak długo takie uzupełnienie protetyczne wytrzyma uzależnione jest od wykonania, ale też dbania o nowe uzębienie.

Takie uzupełnienie protetyczne daje zachwycające efekty, dzięki czemu uzębienie wygląda naturalnie. Nie musimy się więc obawiać o to, że zęby będą wyglądały sztucznie. Ponadto mamy tu także pewność, iż korony cyrkonowe to bezpieczne rozwiązanie.

Ile kosztują korony cyrkonowe?

Wybór korony cyrkonowej da nam gwarancję, że nasze nowe zęby będą prezentowały się naprawdę świetnie. Jednak poza samym efektem, często interesuje nas również koszt takiego leczenia. Korona cyrkonowa cena jest więc popularnym zagadnieniem wśród osób chcących poprawić swój uśmiech.

Za jeden ząb na podbudowie z tlenku cyrkonu zapłacimy średnio 1500 zł. Oczywiście ceny te wyglądają rożnie, gdyż wpływa na nie wiele czynników między innymi lokalizacja, a więc mogą być one niższe lub wyższe. Należy jednak wiedzieć, że sugerowanie się ceną nie jest dobrym doradcą, gdyż najważniejsze są efekty leczenia.

Dla kogo korony cyrkonowe to idealne rozwiązanie?

Uzupełnienie protetyczne w postaci korony cyrkonowej jest idealnym rozwiązaniem dla zębów po leczeniu kanałowym, do uzupełnienia braków zębów w połączeniu z implantem, czy zębów z wrodzonym brakiem szkliwa.

Jest to trwałe uzupełnienie protetyczne, jednak trzeba tutaj pamiętać o prawidłowej higienie. Jeśli będziemy dbać o zęby, to z pewnością wytrzymają one bardzo długi czas bez konieczności ingerencji stomatologa.

Poza tym należy też pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa w celu sprawdzania stanu uzębienia. Oczywiście dbanie o stan jamy ustnej to priorytet bez względu na to, czy mamy stale zęby, czy też korzystaliśmy z usług protetycznych.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest obrabiarka cnc? Jak działa? Sprawdź, co warto wiedzieć

Co to jest obrabiarka cnc? Jak działa? Sprawdź, co warto wiedzieć

30 września 2020

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że obrabiarki sterowane numerycznie zrewolucjonizowały przemysł. Dzięki nim skraca się czas pracy, poprawia się bezpieczeństwo załogi, a co najważniejsze – uzyskujemy metalowe elementy wykonane z…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady