Leczenie trądziku różowatego laserem – w jaki sposób odbywa się zabieg?
Trądzik różowaty to choroba skóry oraz poważny problem estetyczny, który wielu osobom spędza sen z powiek. Istnieją różne sposoby na pozbycie się tej przypadłości. Domowe metody to codzienna odpowiednia pielęgnacja skóry, wiele osób stosuje także napary z ziół i naturalne maseczki. Aby jednak skutecznie pozbyć się trądziku różowatego, najlepiej poddać się leczeniu laserowemu. Dowiedz się, na czym polegają takie zabiegi i jaki jest ich przebieg.
Laser
Leczenie trądziku różowatego powinno przebiegać wieloetapowo. Po domowych metodach najczęściej stosowana jest, zalecana odpowiednio przez dermatologa, antybiotykoterapia. Kiedy stosowanie metod naturalnych, farmakologicznych i chemicznych nie przynosi żadnych efektów lub w momencie gdy po trądziku zostają blizny, chorzy powinni zdecydować się na leczenie laserowe. Jest to doskonałe uzupełnienie innego rodzaju metod walki z chorobą, które pozwoli nam znacznie zredukować zmiany i ślady oraz w widoczny sposób poprawić wygląd cery.
Jak przebiega zabieg?
Laserowe leczenie trądziku różowatego polega na naświetlaniu odpowiednio dobranym światłem zmienionych chorobowo miejsc. Naświetlane blizny ulegają zagojeniu, a kolagen przebudowie. Zwykle zabieg powtarza się raz, ale w niektórych przypadkach do osiągnięcia określonego efektu potrzebnych jest kilka sesji. Nowoczesne lasery są bardzo skuteczne i wyjątkowo bezpieczne. System chłodzenia naskórka niweluje uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. On sam nie trwa długo i jest niemal zupełnie bezbolesny.
Celem terapii jest zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie istniejących zmian oraz zapobieganie powstawaniu nowych. Ilość zabiegów zależna jest zaawansowania choroby oraz tego, w jakim stanie znajduje się skóra pacjenta.
Efekty
Laserowe leczenie trądziku różowatego cechuje się dużą skutecznością, jednak należy pamiętać, że nie istnieje jeszcze metoda całkowitego wyleczenia tej choroby. Natomiast stosowanie wszystkich dostępnych metod – łącznie z terapią laserem – może znacznie ograniczyć jej rozwój. W efekcie skóra jest odświeżona, a jej koloryt ujednolicony. Zabieg powoduje wyleczenie rumienia oraz rozszerzonych naczyń krwionośnych. Dokonuje się także redukcja blizn i powiększonych porów. Po wyjściu z gabinetu nasza cera wygląda młodo, świeżo i zdrowo. W wielu przypadkach, kiedy zmiany na twarzy nie są bardzo zaawansowane, wystarczy jedynie jedna seria zabiegu laserowego.
Może spodobać Ci się również:
Zwolnienie z pracy przez pracodawcę jest trudną sytuacją, zwłaszcza gdy dzieje się to na terenie innego kraju, w którym byliśmy zatrudnieni. Stanowi to ogromne utrudnienie i presję dotyczącą szybkiego…
Czytaj więcej