piątek, 03 lutego 2023r.

Odpowiedni ubiór dla prawnika, czyli kilka uwag dotyczących prawniczego dress codu

photo 1467664631004 58beab1ece0dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Noszenie garnituru doskonałej jakości i idealnie skrojonego na sylwetce przez prawnika, wskazuje, że dana osoba poważnie podchodzi do swojej pracy i swoich obowiązków. Prawnicy inwestują w swój wygląd, dobrze wiedząc, że jest to element, który wpływa na postrzeganie ich jako osoby profesjonalne.

Wielu prawników kupuje markowe, dobrej jakości garnitury, ale jest też duża ilość osób, które zlecają krawcom zaprojektowanie i uszycie prawniczego ubioru. W tym zawodzie istotne jest znalezienie pracowni, która oferuje szycie tóg, garniturów oraz smokingów, gdyż są to stroje wymagane przez zawodowy dress code tego środowiska.

Prawniczy dress code – na co zwrócić uwagę?

W zawodzie prawnika kluczowe jest, by strój wpływał na zaufanie klientów, a także by podkreślał profesjonalizm oraz oddawał szacunek instytucji sądu. Istotne jest umiejętne dopasowanie kolorystyki, materiału garnituru i obuwia. Niewątpliwie elegancki wygląd to również umiejętne dopasowanie dodatków do stroju formalnego.

W prawniczym dress codzie, w dobrym tonie jest noszenie krawata do garnituru, skórzanej aktówki, a w sezonie jesienno-zimowym, dobrej jakości płaszcza w stonowanym kolorze. Ze względu na zmieniające się szybko trendy modowe, warto postawić w tym zawodzie na klasykę fasonu garnituru, która zawsze jest modna i elegancka.

Materiał, kolor i wzór na garnitur dla prawnika

Materiał na garnitur dla prawnika powinien być wybierany pod względem jego jakości, a także pod kątem użyteczności. Nie może się szybko zagniatać lub wycierać. Dobrym pomysłem jest tu wełna o właściwym splocie przeznaczonym na sezon ciepły lub zimny.

Kolorystyka stroju formalnego dla prawnika powinna być stonowana i w ciemniejszych odcieniach. Garnitur może być granatowy lub ciemnoszary, natomiast dopuszcza się jaśniejszy popiel tylko w ciepłych miesiącach roku. W kwestii wzoru na tkaninie również obowiązuje tradycja, najlepsza będzie tu gładka tkanina lub delikatny prążek albo kratka.

Jak dopasować strój formalny do sylwetki?

Garnitur powinien idealnie leżeć na figurze, przykrywać jej mankamenty i uwidaczniać zalety. Marynarka jednorzędowa, z otwartymi klapami to klasyka, a pamiętać warto, że tradycyjny strój jest najbezpieczniejszy. Garnitur dla prawnika nie powinien mieć zwężanych nogawek, ani kroju, który źle na figurze.

W kwestii wyboru garnituru dla prawnika istotne jest zachowanie równowagi między tym co modne a tym co eleganckie i tradycyjne. Tylko mężczyzna, który jest już wieloletnim użytkownikiem garniturów, może pozwolić sobie na pewne odstępstwa, wiedząc dobrze co i do czego idealnie pasuje.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Co wiemy o headhunterach? Czy warto aplikować na sto stanowisko?

1 listopada 2021

Headhunterzy to nowi, lepsi rekruterzy? Nie do końca. Stanowisko headhuntera wiąże się z większą odpowiedzialnością za pomyślny przebieg rekrutacji. Na czym polega praca headhuntera? Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi…

Czytaj więcej