niedziela, 14 sierpnia 2022r.

Smoothie z marchewki – idealny koktajl dla zdrowia

photo 1607522154118 75801cf8f2e9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8c21vb3RoaWUlMjBqdWljZSUyMGZydWl0c3xlbnwxfDB8fHwxNjQ1NDQ3MTQ1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Smoothie to koktajle warzywne, owocowe lub mieszane, które zyskują na coraz większej popularności. Zrobienie tego dania jest bardzo proste i błyskawiczne. Smoothie może być uzupełnione mlekiem, jogurtem i przeróżnymi dodatkami, a zależne to jest jedynie od wyobraźni.

Zdrowe smoothie z marchewki, to jeden z najpopularniejszych i najzdrowszych rodzajów smoothie. Marchew jest zdrowa i pożywna, a to oznacza, że może spokojnie zająć miejsce w jadłospisie, jako oddzielny posiłek. Zawarte w niej składniki wpływają na wiele aspektów naszego zdrowia, między innymi na skórę.

Jak koktajl z marchwią wpływa na zdrowie skóry?

Korzeń marchewki zawiera beta-karoten oraz szereg witamin. Wymienić to warto witaminę B1, B2, B6. Dodatkowo ma w składzie bogactwo witaminy C, a także E, H, K, PP oraz wapń.

Taki skład gwarantuje zdrowe funkcjonowanie całego organizmu. Szczególnie dla skóry istotny jest beta-karoten, który rozkładając się w błonie śluzowej jelita cienkiego wytwarza retinol, czyli witaminę A. Właśnie ta witamina wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Regularne picie smoothie marchewkowego pozwala ten zdrowy stan zachować. Warto przy tym pamiętać, by marchewki nie spożywać zbyt wiele, bo może w dużych ilościach zaszkodzić.

Bogactwo mikroelementów w marchewkowym soku lub koktajlu

Wielką zaletą marchwi jest kwas foliowy i błonnik. Z tego powodu jest to bardzo chętnie spożywane warzywo przez kobiety w ciąży. Koktajle z marchewki są również idealne dla osób cierpiących na zaparcia lub rozwolnienia. Szereg zawartych w tym warzywie składników pomaga uregulować system trawienny i zachować go w dobrym zdrowiu.

Regularnie spożywany sok z marchwi w ilości jedna szklanka dziennie, pozwala na uzupełnieniu wielu niedoborów witamin oraz mikroelementów. Z kolei smoothie marchewkowe jest idealne dla osób na diecie, ze względu na małą ilość kalorii, a jednocześnie wystarczającą ilość składników odżywczych.

Pyszny koktajl z marchewki – z czym można to warzywo połączyć?

Marchewka to specyficzne warzywo, które można połączyć z wieloma produktami. Świetnie komponuje się z jagodami, ale pasuje też do pomarańczy. Dobrym pomysłem jest stworzenie koktajlu z marchewka w roli głównej i dodatkiem bardzo zdrowych owoców goji. Owoce te mają właściwości hamujące rozwój komórek rakowych, jak również nadają koktajlowi specyficznego smaku i aromatu.

Marchewka w codziennej diecie jest doskonałym rozwiązaniem. Koktajl z marchwi, jabłka i selera z ulubionymi płatkami i mlekiem, będzie idealny na śniadanie. To nie tylko porcja witamin i minerałów, to również olbrzymia dawka energii na cały dzień.

Może spodobać Ci się również:

Olej z wiesiołka-  naturalny sposób na liczne dolegliwości

Olej z wiesiołka- naturalny sposób na liczne dolegliwości

15 lipca 2019

Wiesiołek to roślina lecznicza, która powszechnie występuje na polskich łąkach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ma wiele cennych właściwości zdrowotnych oraz kosmetycznych. Jest szczególnie przydatna kobietom, które zmagają się ze…

Czytaj więcej