czwartek, 29 lutego 2024r.

Transport intermodalny co to? Czy taki rodzaj transportu jest opłacalny?

photo 1494412685616 a5d310fbb07dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxsb2dpc3RpY3N8ZW58MXwwfHx8MTYyNTg0MTA0MAixlibrb 1.2.1q80w1080

Transport to jeden z elementów, który umożliwia dostarczanie towarów w wiele miejsc na świecie. Dzięki temu zarówno produkcja, jak i sprzedaż określonych produktów jest bardziej opłacalna, a co za tym idzie przedsiębiorstwa, mogą świadczyć swoje usługi na szerszą skalę. Jednym z rodzajów transportu, który jest często wykorzystywany określa się, jako transport intermodalny.

Na czym polega transport intermodalny?

Transport intermodalny tak samo, jak każdy inny rodzaj transportu polega na przewozie ładunków. Jednak, czym ten rodzaj transportu różni się od pozostałych? Określenie transportu intermodalnego dotyczy ładunków znajdujących się w kontenerach lub naczepach, które transportowane są, przez co najmniej dwa różne środki transportu.

Oczywiście środków transportu, które będą przewozić towar może być znacznie więcej. Poza tym w czasie transportu towar nie jest przepakowywany, więc dociera on do odbiorcy w takiej formie, w jakiej został wysłany od nadawcy.

Proces transportu intermodalnego

Aby rodzaj transportu, z którego korzystamy określany był, jako intermodalny muszą zostać spełnione określone warunki. Najważniejszą kwestią jest tutaj sposób, w jaki będzie transportowany towar. Wyróżniamy tu transport kontenerów morskich, transport kolejowy oraz żeglugę śródlądową.

Oczywiście w grę wchodzi też transport drogowy, ale jest on zazwyczaj stosowany na końcu całego procesu przewozu, a więc stanowi najkrótszą drogę. Warto dodać, że dla ułatwienia kwestii formalnych podczas transportu intermodalnego obowiązuje jedna umowa, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla zleceniodawców.

Transport intermodalny tak samo, jak i inne formy transportu są nadzorowane, a co za tym idzie transportowany towar jest bezpieczny. Oznacza to, że zleceniodawca nie powininien się martwić o ewentualne zniszczenia lub zaginięcie przesyłki.

Czy transport intermodalny jest opłacalny?

Wiele osób twierdzi, że transport intermodalny nie jest opłacalny. Jest to oczywiście błędne przekonanie, ponieważ taki rodzaj transportu niesie za sobą wiele korzyści. Co więcej, w transporcie intermodalnym koszty mogą być znacznie niższe w porównaniu do innych form przewozu ładunków.

Koszty te są takie same bez względu na porę roku, a więc nie trzeba się tutaj martwić o większe wydatki związane z przewozem. Dodatkowo można transportować ciężkie ładunki nawet do 26 ton w kontenerze. Poza korzyściami, jakie może osiągnąć firma zlecająca przewóz swoich towarów, wyróżniamy także pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ ta forma przewozu nie jest tak szkodliwa, jak w przypadku stosowania wyłącznie transportu drogowego.

Może spodobać Ci się również:

photo 1501516069922 a9982bd6f3bdcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzMixlibrb 1.2.1q80w1080

Tokarka CNC – jak obsługiwać? Kto może obsługiwać obrabiarki CNC?

1 sierpnia 2022

Obsługa maszyn CNC dla wielu osób jest czymś bardzo trudnym. Oczywiście mowa tutaj o osobach, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego typu maszynami. Nieco inaczej wygląda to…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady