czwartek, 21 listopada 2024r.

Jaką baterię kuchenną wybrać?

unnamed file 4

Bateria kuchenna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Bez niej wykonanie wielu domowych obowiązków, takich jak mycie naczyń czy gotowanie, byłoby bardzo utrudnione lub wręcz możliwe. Nasuwa się jednak pytanie: jaką armaturę wybrać, by dobrze spełniła swoją funkcję i na co zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania zakupu? Chcesz wiedzieć? W takim razie przeczytaj artykuł.

Sposób montażu baterii kuchennych

Jednym z podstawowych kryteriów podziału baterii kuchennych, dostępnych na rynku jest sposób montażu. Na tej podstawie można wyróżnić modele naścienne oraz stojące. Pierwsze są montowane nad zlewozmywakiem i przyłączane bezpośrednio do instalacji wodnej, drugie natomiast umieszcza się na obrzeżach zlewu lub w blacie kuchennym i łączy z końcówkami rur za pomocą specjalnych wężyków.

Sposób regulacji strumienia i temperatury wody

Obecnie dużą popularnością cieszą się baterie kuchenne jednouchwytowe, które pozwalają na sterowanie temperaturą i ciśnieniem wody w tym samym czasie. To duża wygoda i oszczędność czasu podczas wykonywania codziennych domowych obowiązków, na przykład mycia warzyw i owoców. Niewątpliwą zaletą opisywanych kranów jest również ich prosta, a jednocześnie niezwykle elegancka forma. Miłośnikom klasyki przypadną do gustu natomiast tradycyjne baterie dwuuchwytowe. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu retro lub rustykalnym. 

Materiał wykonania głowicy

Głowica stanowi jeden z najważniejszych elementów składowych baterii kuchennych. Od niej zależy bowiem trwałość całego systemu. Z jakiego materiału powinna być wykonana? Najlepiej sprawdzą się modele ceramiczne. Cechuje je większa odporność na uszkodzenia w porównaniu do standardowych wariantów uszczelkowych. Poza tym nie sprawiają trudności w konserwacji ani codziennym użytkowaniu. 

Dodatkowe funkcje i udogodnienia

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu baterii kuchennej? Duże znaczenie ma obecność dodatkowych udogodnień, na przykład perlatora. To niewielka końcówka w formie sitka zakładana na wlewkę. Jej głównym zadaniem jest napowietrzanie strumienia wody. 

Czemu służy wspomniany zabieg? Przede wszystkim zmniejszeniu zużycia wody, a co za tym idzie obniżeniu rachunków za podstawowe media i odciążeniu domowego budżetu. Używanie perlatora pozwala zaoszczędzić nawet do 8 litrów wody miesięcznie. Choć oczywiście wiele zależy od tego, jak często korzystasz z kranu (gotujesz, zmywasz naczynia itp.).

 

 

Może spodobać Ci się również:

Dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła?

Dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła?

21 stycznia 2020

Pompy ciepła to sposób na ogrzanie domu, który z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Składa się na to kilka czynników. Należy do nich aspekt ekologiczny, jak i ekonomiczny. Czy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady