czwartek, 25 lipca 2024r.

Jakie wino do makaronu? Jaki wpływ ma wino na potrawy?

unnamed file 1

Wino to alkohol, który spożywamy na wiele różnych okazji. Często trunek ten wybieramy jest również do dań, które w połączeniu z winem smakują dużo lepiej. Dobór wina do konkretnej potrawy jest uzależniony od tego, co będzie znajdowało się na talerzu. Jedną z potraw, która idealnie komponuje się z odpowiednio dobranym winem jest makaron.

Dobór wina do dań z makaronem

Potrawy, w który w skład wchodzi makaron są nieco bardziej wymagające pod względem doboru odpowiedniego rodzaju wina. Dzieje się tak, ponieważ makaron można przygotować na wiele różnych sposobów, dodając mnóstwo dodatków, w tym także rybę.

Najpopularniejszym daniem makaronowym jest spaghetti. Tutaj mamy dużo większy wybór win, jednak trzeba pamiętać, aby trunek ten był lekki. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wina czerwone oraz różowe.

Nieco inaczej wygląda to podczas wyboru wina do carbonary, ponieważ tu najlepiej sprawdzi się wino białe. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również szczep, z jakiego zostało wyprodukowane wino. To właśnie ten element wpływa na smak, aromat, a przede wszystkim jakość alkoholu.

Dania makaronowe z dodatkiem mięsa

Często się zdarza, że podczas przygotowywania makaronu dodajemy mięso. Potrawa jest wtedy bardziej sycąca, a osoby lubiące mięso chętnie jedzą tak przygotowane danie. Wybór wina do takich dań nie powinien być trudny, gdyż do mięsa zazwyczaj podajemy czerwone wino.

Jeżeli chodzi o jego poziom wytrawności, to jest on uzależniony od rodzaju mięsa, jakie dodamy. Najczęściej, jednak powinno być to wino wyraziste, co poprawi smak samej poprawy. Oczywiście, jeśli nie lubimy takich win można wybrać alkohol, który lubimy, ale w tym przypadku nie zawsze będzie on pasował do dania.

Makaron z pesto lub szpinakiem

Każde danie z makaronu wymaga doboru innego rodzaju wina. W przypadku pesto trunek musi idealnie komponować się z intensywnym smakiem składników użytych do przygotowania wyżej wymienionego dania. Wino wybierane do tej potrawy nie może być zbyt nudne, ponieważ wtedy danie nie będzie smakowało tak, jak powinno.

Natomiast, jeżeli chodzi o makaron ze szpinakiem, to tutaj należy postawić na wino białe, z racji tego, że idealnie komponuje się ono ze szpinakiem. Dodatkowo warto wybrać wino, które będzie nieco kwaśne, gdyż taki smak świetnie pasuje do szpinaku. Jeżeli więc chcemy jeszcze bardziej podkreślić smak potraw, jakie spożywamy wybór alkoholu będzie bardzo ważnym elementem.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jak postępować z nową baterią do telefonu? Wymiana akumulatora krok po kroku

1 grudnia 2020

Każda bateria w smartfonie ma określona żywotność. W zależności od parametrów, pojemności i producenta okres ten może być dłuższy bądź krótszy. Jednak w każdym przypadku po określonej liczbie cykli ładowania,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady